Mendyho chce Most i Boleslav

Ligovým fotbalistům začíná zimní příprava. V ní má dojít ke změnám v kádrech některých týmů.
Největší přesuny patrně proběhnou ve Spartě, která zažila nejhorší podzim za mnoho let a už představila některé nové hráče. Včerejší fyzické testy s týmem neabsolvovali Lukáš Zelenka a Adam Petrouš, o které se zajímají turecké týmy, ale podle mluvčího týmu Lukáše Přibyla není nic rozhodnuto. Nyní se vedení mistrovského celku zajímá o bývalého německého reprezentanta Fredyho Bobice, který je ve čtyřiatřiceti letech bez angažmá a zvažuje konec kariéry. Přibyl se k tomu ale nechtěl konkrétně vyjadřovat.
S novým trenérem Zdeňkem Ščasným i posilou Alešem Piklem ze Zlína zahájil přípravu Most, jehož vedení se zajímá o Alexandra Mendyho z Příbrami. O toho má zájem ale také Mladá Boleslav.
Do Špindlerova Mlýna odjel k přípravě tým Jablonce i se Zdeňkem Šenkeříkem a Tomášem Michálkem, o něž se ucházejí v Turecku, ale zatím nedošlo k dohodě o výši odstupného. Ve dvacetičlenném kádru tak chybí jen Václav Drobný, kterého si z hostování stáhla Sparta, stálým členem se naopak stal obránce Vladimír Pončák, jehož hostování z Českých Budějovic se změnilo v přestup.
Nováček z Jihlavy začal trénink na jarní část první ligy bez ofenzívního záložníka Jana Štohanzla, který odešel do Teplic, ale zato se čtyřmi hráči z třetiligové rezervy.
Z Teplic se na půlroční hostování vrátil do celku Slovácka Jiří Kowalík. Přípravu s týmem zahájil i Daniel Břežný, osmadvacetiletý hráč Drnovic, který v minulé sezóně hrál v řeckém Volosu. Trenér Stanislav Levý bude proti podzimu postrádat Petra Pavlíka, jenž přestoupil do Brna. (čtk, hd)

Související