Tomečkova posádka nestihla trajekt a skončila

Už bez kamiónu Tatra 815 posádky Tomáš Tomeček, Vlastimil Buchtyár a Vojtěch Morávek pokračuje Rallye Dakar.
Posádka Letka Racing Teamu doplatila na havárii ve druhé etapě závodu, kdy se její vůz po chybě pilota Tomečka převrátil a zpět na kola jej musel pomoci dostat až přivolaný jeřáb. Následovala oprava kol, slepení plachty, narovnání nárazníku, dolití motorového oleje a stíhací jízda do Malagy, odkud z přístavu odplouvaly trajekty s vozy a závodníky do Afriky.
"Už jedeme do Malagy, ale máme před sebou ještě 300 km. Vůbec nevíme, kdy odplouvá loď..." řekl Tomeček v telefonním rozhovoru se zástupci týmu před nedělní půlnocí.
Ovšem nic nepomohla ani rychlá jízda po dálnici průměrnou rychlostí 140 kilometrů za hodinu. Když posádka přijela do přístavu všechny tři trajekty byly už pryč. Po telefonátu s pařížskou centrálou závodu padla i poslední zvažovaná možnost, dopravit se do Afriky na vlastní pěst.
Vedení závodu jim podle internetových stránek týmu sdělilo, že kvůli neabsolvování vstupní kontroly na trajekt by byli diskvalifikování a v závodě by stejně nemohli pokračovat. Tomeček, který patřil k favoritům soutěže kamiónů, tak skončil účast ve slavném závodě předčasně jako loni.
"Trajekt odplul třicet minut před naším příjezdem," konstatoval smutně Tomeček, který chtěl pokračovat v soutěži i s pětihodinovou penalizací, kterou dostal po nehodě. Posádku nyní čeká cestu domů.
V soutěži kamiónů tak už pokračují jen dva vozy s českými posádkami pilotované Karlem Lopraisem a Martinem Macíkem.
Další tatrou v rallye je vůz Letka Racing Teamu s českým mechanikem Jaromírem Martincem, kterou řídí zkušený brazilský pilot Andre Azevedo. (hd, čtk)

Související