Woodse čeká perný rok

Tiger Woods sice vynechá první letošní turnaj série PGA na Havaji, ale za dva týdny zahájí svůj nejnáročnější golfový rok. Světovou jedničku čeká cestování po všech kontinentech. Dosavadní výdělek 56 miliónů dolarů na turnajových prémiích chce rozšířit o rekordní sumu. Loni si na účet připsal 10,6 miliónu.
Američan před svými třicátými narozeninami, jež oslavil v tichosti 30. prosince, zopakoval úmysl nestartovat na Maui. "Potřebuju čas na dobití baterií," řekl, než se na pár dní stáhl do ústraní za rodinou. Zatím jen lehce trénoval na vstup do sezóny, který uvidí diváci na kalifornském hřišti v La Jolle poblíž San Diega od 26. do 29. ledna.
Osmačtyřicet podniků americké PGA bude letos dotováno 255 milióny dolarů. Dvakrát se série přesune do Anglie a jednou do Irska. Většina předních golfistů si do programu vybrala i několik turnajů evropské odnože PGA, jenž se hraje po celém světě.
Woods se například hned první únorový víkend představí v Dubaji na Desert Classic, dotovaném částkou 2,4 miliónu dolarů. To je sice jen polovina toho, co nabízejí velcí pořadatelé v USA, ale Tigera žene po světě zejména smlouva s firmou Nike. Ta mu zaručuje ročně 40 miliónů dolarů, celkově na reklamách a marketingu vydělá zhruba sto miliónů.
Agentura Reuters jej v den narozenin citovala: "Zlaté časy golfisty přicházejí většinou po třicítce. Doufám, že to bude i můj případ."
Na sklonku minulého roku Woods jen neodpočíval, podle informací magazínu Forbes koupil za 40 miliónů dolarů na Jupiterově ostrově u Floridy pozemek s několika domy a pláží. Odborník na reality z Palm Beach označil cenu za skutečně vysokou, podle lokálního deníku Post zaujala lokalita hlavně hráčovu ženu Elin. (kay)

Související