Arsenal s Rosickým vyhrál, Chelsea zaváhala

Tomáš Rosický pomohl ve 20. kole anglické ligy Arsenalu k výhře 2:1 nad Watfordem. Jeho tým se díky tomu posunul už na třetí příčku. Pouhý bod získali fotbalisté Chelsea, kteří remizovali 2:2 s Readingem, přestože po gólech Didiera Drogby dvakrát vedli. Úřadující mistři tak umožnili Manchesteru United zvýšit náskok v čele tabulky na čtyři body. Vedoucí tým soutěže třemi góly ve druhém poločase porazil Wigan 3:1.

Rosický měl stejně jako v předchozím kole, kdy Arsenal rozstřílel 6:2 Balckburn, na výhře velký podíl. V 19. minutě z rohového kopu nacentroval na úvodní gól Gilbertu Silvovi, ale domácí vzápětí vyrovnali. Český záložník předvedl několik vydařených akcí, na začátku druhého poločasu měl dokonce blízko ke gólu, ale brankář jeho prudkou střelu vnějším nártem vyrazil. Rozhodnutí přišlo až poté, co byl Rosický v 79. minutě vystřídán, technickou ranou se prosadil Van Persie.
Na stadiónu Chelsea se čekalo, jak se domácí vyrovnají se soupeřem, který jim před dvěma měsíci zranil dva hráče. Na trávníku Satmford Bridge se ale včera objevil pouze jeden z účastníků předchozích událostí, obránce Readingu Ibrahima Sonko, který "vyřadil" Carla Cudiciniho. Pouze na lavičce zůstal jeho spoluhráč Stephen Hunt, který vážně zranil gólmana Čecha.

Hráči Chelsea proti bojovnému soupeři přišli o vítězství pět minut před koncem, kdy Ashleymu Coleovi nevyšel odkop, trefil spoluhráče Michaela Essiena a brankář Hilário byl proti prudkému míči bez šance. Na třetí výsledek 3:2 za sebou již Mourinhovi svěřenci nedosáhli. "Bohužel bez Čecha a Terryho máme velké potíže. Normálně by to byly pro Chelsea tři zápasy s nulou, ale takhle jsme dovolili soupeřům šestkrát skórovat," prohlásil Mourinho po včerejším zápase. Zatímco Čech, který tráví Vánoce s rodinou v Plzni, se pomaluje zotavuje, Terryho stav (chyběl v posledních čtyřech zápasech) je nejistý. Kvůli potížím se zády bude zřejmě muset na operaci, po níž bude na delší dobu mimo hru.
Celé utkání v dresu Aston Villy odehrál na druhý svátek vánoční český reprezentant Milan Baroš, jenž se ale neprosadil, a jeho tým navíc podlehl 1:2 Tottenhamu.

20. kolo: Watford - Arsenal 1:2, Chelsea - Reading 2:2, West Ham United - Portsmouth 1:2, Tottenham - Aston Villa 2:1, Blackburn - Liverpool 1:0, Bolton - Newcastle 2:1, Everton - Middlesbrough 0:0, Manchester United - Wigan 3:1, Sheffield United - Manchester City 0:1. 19. kolo: Arsenal - Blackburn 6:2 (Rosický odehrál 71 minut, trefil břevno), Aston Villa - Manchester United 0:3 (Milan Baroš nenastoupil), Fulham - West Ham United 0:0, Liverpool - Watford 2:0, Manchester City - Bolton 0:2, Middlesbrough - Charlton 2:0, Newcastle - Tottenham 3:1, Portsmouth - Sheffield United 3:1, Reading - Everton 0:2, Wigan - Chelsea 2:3.