Bývalý nejlepší fotbalista světa Luís Figo má prý namířeno z Interu Milán do saúdskoarabského klubu Al Ittihád. Šéf dvojnásobného asijského mistra Mansúr Al Balawi na internetové stránce klubu oznámil, že už se s čtyřiatřicetiletým portugalským záložníkem dohodl na lednovém přestupu. Podle portugalských médií podepíše Figo v týmu sídlícím ve městě Džidda u Rudého moře roční smlouvu, která mu vynese 4,5 milionu eur.
Do Interu přišel Figo loni a po korupční aféře v italském fotbale s ním dodatečně oslavil ligový titul. Předtím působil v Realu Madrid, který ho koupil v roce 2000 z Barcelony za 56 milionů dolarů a udělal z něj v té době nejdražšího fotbalistu světa. Ve stejném roce získal Figo Zlatý míč, rok nato vyhrál anketu FIFA o nejlepšího hráče světa.
Figo se rozloučil s portugalskou reprezentací na letošním mistrovství světa, odehrál v ní rekordních 127 zápasů. Do Al Ittihádu si v minulosti odešli na závěr kariéry vylepšit svá konta také Brazilec Bebeto či Roberto Donadoni, nynější kouč italské reprezentace.

Související