Brazilský fotbalista Ronaldinho ve středu slavnostně otevřel ve svém rodném městě Porto Alegre školu pro děti ze sociálně slabých rodin. Při emocionálním proslovu se jindy usměvavý muž, jenž bude chod "Institutu Ronaldinha Gaúcha" financovat, neubránil slzám dojetí.
"Tohle je asi nejsilnější moment mého života. Vždycky jsem o něčem takovém snil a dnes vidím, že se to povedlo. Tohle je nejdůležitější gól, jaký jsem kdy vstřelil. Nezapomenutelný den," říkal plačící Ronaldinho zhruba 400 hostům, mezi nimiž nechyběli místní politici ani reprezentační trenér Carlos Dunga, jenž také pochází z Porto Alegre.


Ronaldinhova škola bude fungovat od března pro 3500 dětí. I když je zakladatel ústavu jedním z nejlepších fotbalistů světa, nebude institut žádnou fotbalovou akademií. Žáci se budou věnovat různým druhům sportu a budou moci docházet na taneční, divadelní, jazykové či počítačové kurzy.
"Pokud z některých dětí vyrostou fotbalové hvězdy, bude to skvělé, ale o to nám nejde. Hlavním cílem je dát jim příležitost k růstu," uvedl Ronaldinhův bratr Roberto de Assis, jenž bude školu řídit.

Související