Pokutu 50.000 korun dostal od vedení klubu trenér hokejistů Znojma Miloslav Hořava, který po středečním utkání v Praze se Slavií při odchodu do kabin nadával hlavnímu rozhodčímu Martinu Smetákovi. Za to znojemský kouč dostal trest ve hře a v pátečním kole bude ve Vítkovicích na střídačce chybět. V pátek se navíc Hořavovým prohřeškem bude zabývat disciplinární komise extraligy.


"Bohužel jsem po zápase neudržel nervy, měl jsem se chovat jinak. Extempore bylo z mé strany zbytečné," řekl dnes Hořava, který už dostal od vedení klubu napomenutí za nevhodné chování v zápase Znojma ve Zlíně. "Napomenutí ve Zlíně bylo s podmínkou, takže po Vánocích přijdu o 50.000 korun. Počítám s tím, že případ bude řešit disciplinární komise. V trenérské kariéře se mi něco podobného stalo vůbec poprvé," dodal Hořava, jenž nechtěl svůj prohřešek více rozebírat.
Hořavovi hrozí od disciplinární komise ještě další pokuta a případně i další trest. Rozhodčí Smeták navíc uvedl do zápisu, že má Hořava už dva roky propadlý trenérský průkaz; za to by ale neměl následovat další postih.
"Budeme se tím zabývat, s největší pravděpodobností v pátek, kdy bychom také chtěli vše uzavřít," řekl ředitel soutěže Stanislav Šulc, který již má k dispozici oficiální zápis. Momentálně však čeká na další podklady. Šulc také uvedl, že bude brát v potaz pokutu, kterou Hořavovi udělil klub.


Na lavičce Orlů bude Hořava určitě chybět v pátečním utkání ve Vítkovicích. Znojmo tam povede jeho asistent Jan Votruba. "Nebudu do jeho koučování nijak zasahovat. Votruba je zkušený trenér. A tento model jsme si už vyzkoušeli v loňské sezoně, kdy jsem byl nemocen," dodal Hořava. Před rokem na konci září Znojmo pod Votrubovým vedením prolomilo sérii neúspěšných výsledků se Spartou, nad kterou zvítězilo 3:1.
Pokud by však disciplinární komise Hořavův prohřešek v pátek neuzavřela, chyběl by hlavní kouč na střídačce Znojma i v úterý 2. ledna. "Zastavenou činnost má totiž až do doby, než rozhodneme," vysvětlil Šulc.

Související