Reprezentační kouč se obrátil na Nový rok na vedení se žádostí o uvolnění z funkce. Mužstvo bude připravovat dosavadní asistent Zbyněk Choleva, nového hlavního kouče chce klub najít do dvou týdnů.


"Z mé strany v tom byla svým způsobem jakási únava. Já jsem zkrátka došel k závěru, že můj odchod může týmu prospět, dát mu nový impulz. A já zase budu mít mnohem více času, abych se věnoval národnímu mužstvu a přípravě na mistrovství Evropy," vysvětlil Hummel.


Hummel přivedl za svého dvouletého působení Mlékárnu Kunín dvakrát do finále ligy, ve kterém tým vždy podlehl Nymburku; vloni v únoru ale získal Český pohár. V této sezoně však mužstvo plné zahraničních hráčů zatím tápe a patří mu až osmé místo se sedmi výhrami z šestnácti zápasů. Více se mu dařilo v evropském Poháru Challenge, ve kterém jej v příštím týdnu čeká první čtvrtfinále proti Samaře.


"V posledních zápasech to vypadalo, že to začíná fungovat. Prohra a hlavně výkon v Liberci mě ale přesvědčily o opaku. Dlouho jsem pak o tom ještě uvažoval, ale nakonec jsem se rozhodl tak, jak jsem se rozhodl. Musím zdůraznit, že s klubem jsme se rozešli zcela bez problémů a korektně," podotkl Hummel.


Zkušený kouč teď bude mít víc klidu pro práci u reprezentačního celku mužů, který má letos před sebou účast na finálovém turnaji mistrovství Evropy ve Španělsku. "Stíhat se dá obojí, ale je lepší, když se letos budu soustředit v prvé řadě na nároďák. Chci, abychom do Španělska odjeli co nejlépe připraveni," řekl Hummel.


Kunín chce nového trenéra sehnat do čtrnácti dnů. "Nějaké tipy máme, ale jednání se teprve rozjedou," uvedl tiskový mluvčí Milan Dvořák.

Související