Posilou fotbalistů Mladé Boleslavi se stal talentovaný záložník Radim Nečas z pražské Slavie. V novém působišti už také podepsal čtyřletou smlouvu. Osmnáctiletý Nečas dostal v úvodu podzimní sezony příležitost v A mužstvu Slavie a nastoupil i ke čtyřem ligovým zápasům.
Začátkem října byl ale přeřazen z prvoligového kádru do béčka dorostu. Vedení Slavie tím tehdy zareagovalo na skutečnost, že fotbalista nepřijal nabídku na prodloužení smlouvy, která mu končila na konci kalendářního roku. „Když jsem pak dostal návrh nové, chtěl jsem si vzít nějaký čas na rozmyšlenou. A Slavia mě šoupla do toho dorosteneckého béčka. Její zájem asi nebyl tak velký,“ uvedl Nečas pro server iDnes.


Dalším významnějším přestupem je již téměř jistý odchod brankáře české fotbalové reprezentace Marka Čecha ze Slovanu Liberec do ruského týmu Vladivostoku. Kluby už uzavřely dohodu o podmínkách, zbývá už jen aby přestup stvrdil sám hráč, uvádějí stránky klubu. O dohodě informoval mluvčí libereckého klubu Lukáš Váňa s tím, že částka, za níž bude gólman uvolněn, nebude zveřejněna. Pokud se Čech dohodne v Rusku na podmínkách nebude přestupu nic bránit
Liberec nebude za Marka Čecha hledat náhradu. "Jsem přesvědčen, že Marka nahradíme z vlastních zdrojů. Máme tu tři kvalitní brankáře v čele se zkušeným Zbyňkem Hauzrem. Nezapomínejme ale ani na kvality Petra Bolka a Maxima Uvarenka," řekl bývalý brankář a nynější sportovní ředitel Slovanu Ladislav Maier. "Nebudu říkat, kdo by měl Čecha nahradit, to je věcí trenéra, ale jsem přesvědčen, že v brankáři naše slabina nebude," dodal Maier.


Změny na postu gólmanů hlásí také před jarní částí první ligy Teplice. Vedení klubu se podařilo změnit hostování sedmadvacetiletého Martina Slavíka ze Slavie Praha v přestup a novou posilou je Tomáš Belic, který přestoupil z Brna, ale naposledy hostoval v Trenčíně. Posílení na brankářském postu, kde je jedničkou Tomáš Poštulka, si vyžádalo především zranění Patrika Koláře, který musí na operaci s meniskem.
Slavík zatím odchytal v nejvyšší soutěži 14 zápasů, v teplické brance se v této sezoně objevil až v posledním podzimním kole v Brně. O rok starší Belic nastoupil ve 43 ligových duelech, do české nejvyšší soutěže zasáhl naposledy v listopadu 2004.
Do přípravy Teplic se zapojí i dvaadvacetiletý útočník Stanley Ibe. Nigerijský hráč přichází z vedoucího týmu třetí ligy Bohemians Praha. Do kádru pro jarní ligové boje se pokusí prosadit i bosenský krajní bek Samir Merzič a útočník Lukáš Ohněník, kteří oblékali na podzim dres druholigového Ústí nad Labem.
"Ibe u nás zatím bude na zkoušku. Uvidíme, jak se mu bude dařit. To samé platí i v případě Merziče a Ohněníka," řekl teplický sportovní ředitel František Cerman.


Vrátí se Kotrba na trenérskou lavičku? Zájem má Příbram

Vedení fotbalistů Příbrami prý usiluje o angažování svého bývalého trenéra Jiřího Kotrby. Zkušený kouč, který u týmu v minulosti strávil čtyři roky, by se podle serveru eFotbal.cz mohl stát nástupcem Františka Baráta. Tomu schází trenérská licence nezbytná k působení v nejvyšší soutěži a půlroční výjimka mu vypršela.
Kotrbu oslovila manželka zatčeného příbramského šéfa Jaroslava Starky, která má nyní na starosti chod klubu. "Ptala se mě, jestli bych byl ochoten klubu pomoci," řekl serveru osmačtyřicetiletý kouč.
Kotrba působí v roli vedoucího sportovního centra u mládežnických týmů Dynama České Budějovice a do Příbrami prý nespěchá. "Jsem vázán smlouvou v jiném klubu. Ochoten pomoci bych byl, to je možné, ale teď je to pro mě uzavřená záležitost," prohlásil Kotrba.

Související