Na domácí trati v Oberstdorfu obsadili všechna místa na stupních vítězů. Z prvního vítězství ve Světovém poháru se radoval Franz Göring, který o třináct vteřin porazil Reneho Sommerfeldta.

Pátým místem se blýskl slovenský reprezentant Martin Bajčičák, který skončil hned za vítězem prvních dvou klasických patnáctek v této sezoně Norem Eldarem Rönningem. Naopak českým lyžařům se při absenci stříbrného olympijského medailisty z této trati Lukáše Bauera nedařilo. Nejlepší z nich Jiří Magál skončil až šestatřicátý, do první padesátky vedle něj pronikl už jen Milan Šperl.

Do vedení v Tour de Ski se v její polovině dostal Tobias Angerer, který dnes dlouho sahal po vítězství, ale nakonec se musel spokojit se třetím místem. Na druhou pozici po dnešní osmnácté příčce klesl Nor Simen Östensen, jenž ztrácí sedmnáct vteřin. Triumf v Oberstdorfu vynesl na třetí místo Göringa.

Českým reprezentantům se v celkovém hodnocení Tour vzdálily přední pozice. Magál klesl z devatenácté na čtyřiadvacátou příčku a Koukal se propadl ze čtrnáctého až na sedmatřicáté místo.

Tour de Ski pokračuje v pátek sprinterskými závody v italském Asiagu.

Výsledky (15 km klasicky):
1. Göring 39:40,7, 2. Sommerfeldt -13,3, 3. Angerer (všichni Něm.) -30,0, 4. Rönning (Nor.) -30,4, 5. Bajčičák (SR) -41,2, 6. Burgermeister (Švýc.) -50,0, 7. Jauhojärvi (Fin.) -50,6, 8. Northug (Nor.) -51,2, 9. Larsson (Švéd.) -52,5, 10. Gaillard (Fr.) -52,9, ...36. Magál -1:47,7, 49. Šperl -2:25,2, 56. Kožíšek -3:01,1, 58. Koukal -3:03,0, 65. Razým (všichni ČR) 3:54,4.

Pořadí Tour de Ski (po 3 ze 6 závodů):
1. Angerer 1:32:30,3, 2. Östensen (Nor.) -17,0, 3. Göring -30,7, 4. Dementěv (Rus.) -35,4, 5. Northug -42,8, 6. Vittoz (Fr.) -44,9, ...24. Magál -1:55,3, 37. Koukal -2:49,1, 43. Šperl -3:24,2, 57. Kožíšek -5:06,6, 67. Razým -8:23,9.