Florbalisté Tatranu Střešovice sahali v úvodním utkání na Poháru mistrů evropských zemí ve švédském Varbergu po výhře nad švýcarským celkem Alligator Malans, ale nakonec uhráli jen remízu 4:4. Český šampion vedl ještě necelých pět minut před koncem 4:1, ale soupeř v závěrečném finiši odvrátil porážku. O vyrovnání se postaral 28 sekund před koncem Adrian Capatt.

Zřejmě klíčový duel v boji o druhé postupové místo ze skupiny A dlouho vycházel lépe Tatranu. Pražané nejdříve v úvodním dějství nezužitkovali přesilovku po Riedererově vyloučení, ale v 15. minutě už Jedlička otevřel skóre. Potom se desetinásobný český mistr ubránil při Horákově trestu a v 29. minutě právě Horák zvýšil na 2:0.

Skupina A: Tatran Střešovice - UHC Alligator Malans 4:4 (1:0, 1:1, 2:3)

Branky a nahrávky: 15. Jedlička (Von der Pahlen), 29. Horák (Šádek), 50. Garčar (Růna), 52. vlastní - 29. Pfiffner (Riederer), 56. Jussila (Väänänen), 57. Cernela (Väänänen), 60. Capatt (Väänänen).

Rozhodčí: Zouhar, Hofgaard-Jorstad (oba Nor.)
Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Diváci: 332.

Na konci druhé části sice snížil Pfiffner, ale Tatran v polovině závěrečného dějství unikl soupeři dokonce na tříbrankový rozdíl. Nejdříve se trefil obránce Garčar a čtvrtý gól byl připsán jako vlastní Švédům. Zřejmě klíčovým okamžikem závěru zápasu bylo vyloučení Fridricha v 55. minutě, které za necelou minutu potrestal v přesilovce finský reprezentant Jussila, nejproduktivnější hráč švýcarské nejvyšší soutěže. Za 28 vteřin skóroval ještě Cernela a v závěrečném náporu vyrovnal Capatt 28 vteřin před závěrečnou sirénou.

Remíza se švýcarským mistrem je určitě výborným výsledkem střešovického Tatranu, vzhledem k vývoji celého zápasu a zejména těžkému složení základní skupiny EC 2007 může ale nakonec může být tou rozhodující ztrátou, což potvrzují i slova kouče Tatranu Petra Ďarmeka. "Kdyby nám před zápasem někdo řekl, že skončí remízou, brali bychom ji všema deseti. Na druhou stranu je škoda, že jsme neudrželi vedení do konce. Hráli jsme hezký florbal, měli jsme štěstí na začátku a soupeř na konci," řekl Ďarmek. "Kluci jsou teď unavení, musí si především odpočinout. Hrajeme na dvě lajny a je to hodně náročné," dodal kouč.

Střešovičtí ve čtvrtek od 10:30 budou hrát s ruským Nižegorodcem a pro reálnou naději na postup do semifinále potřebuje vyhrát a nejlépe co největším rozdílem, neboť o postupu mezi elitní kvarteto může s velkou pravděpodobností rozhodovat celkové skóre. V pátek je čeká domácí favorit Warberg.

Crazy Girls Liberec vstoupily do poháru vítězně

Florbalistky Liberce zdolaly na úvod Poháru mistryň evropských zemí ve švédském Varbergu papírově nejtěžšího soupeře své skupiny norský klub Tunet IBK 3:2 a udělaly velký krok k postupu do semifinále.

Skupina A: FBC Crazy Girls Liberec - Tunet IBK 3:2
(1:0, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 7. vlastní, 36. Bursová (Bartošová), 48. Svobodová (Nečásková) - 21. Hermansenová (Echemová), 45. Gigstadová (S. Sanderengenová)

Rozhodčí: Andersson, Fahlander (oba Švéd.)
Vyloučení: 1:0. Bez využití. Diváci: 134.

IKSU - Frederikshavn Bulldogs 19:0 (6:0, 7:0, 6:0)
Branky: 17., 22., 30. a 56. M. Magnussonová, 30., 51., 57. a 60. E. Rhöösová, 8., 20. a 39. Bäckmanová, 9. a 19. Söderqvistová, 35. a 59. Eiremová, 4. Lindkvistová, 27. Olssonová, 3. I. Rhöösová, 46. E. Magnussonová

Do souboje předpokládaných kandidátů na druhé postupové místo ze skupiny A vstoupil lépe Liberec, který za přispění soupeřek v 7. minutě otevřel skóre. Po 23 vteřinách druhého dějství vyrovnala Hermansenová, ale český tým dostala opět do vedení v 36. minutě Bursová.

Na to ještě odpověděla v třetí třetině Gigstadová, ale v 48. minutě vítěznou branku vstřelila Zuzana Svobodová, na kterou už Norky reagovat nedokázaly. A to i přesto, že na rozdíl od prvních dvou třetin byly střelecky aktivnější než Liberec.

"Odehrály jsme bojovné utkání, soupeř byl rovnocenným protivníkem. Náš tým se ale mohl opřít o výborný výkon gólmanky Rejmanové. Neproměnily jsme ale řadu šancí, což nás mohlo stát vítězství, ale naštěstí jsme cenný výsledek udržely. Je to určitě velmi důležitý vstup do turnaje, který je ale potřeba hned potvrdit výhrou nad dánskými mistryněmi," řekla serveru www.cfbu.cz liberecká kapitánka Radka Nečásková.

Liberecké hráčky výhrou 3:2 zopakovaly vítězství z loňska, kdy se na EC 2006 v Ostravě Crazy Girls po výhře 6:3 probojovaly mezi nejlepší čtyři celky. Potvrdit postup letos by mohly české šampiónky už ve čtvrtek, kdy se utkají od 9:30 s dánským FC Bulldogs Fredrikshavn. Dánský tým na úvod utrpěl debakl od švédského celku IKSU 0:19.