Drážďanský stadion totiž nevyhovuje normám německého svazu a nejbližší vhodná náhrada je prý v 60 kilometrů vzdálených Teplicích. Píše o tom dnes deník Sport a severočeská příloha MF Dnes.


Dynamo hraje v současnosti třetí ligu na svém stadionu jen díky výjimce, která ale brzy skončí. Město Drážďany slibuje fotbalistům nový stadion, s jeho stavbou však ještě nezačalo. Tým, za který nastupují i čeští fotbalisté Tomáš Votava, Ivo Ulich a Pavel David, je momentálně pátý v tabulce s vyhlídkami na postup do druhé bundesligy.


Informaci o možném přesunu do Česka potvrdil listu Bild obchodní ředitel klubu Volkmar Köster. "Pokud se nezačne s rekonstrukcí, museli bychom hrát v Česku. Že za stávajících podmínek nedostaneme licenci pro příští sezonu, je jasné jako amen v kostele," uvedl.
Teplický tým o víkendu absolvuje halový turnaj v Drážďanech a ředitel severočeského klubu František Hrdlička očekává, ho funkcionáři Dynama osloví. "Když budeme schopni to zvládnout a bude to pro nás zajímavé, rádi jim vyjdeme vstříc," řekl Hrdlička Sportu.


S Kösterem se však nesejde. "Je dobré vědět, že by nás v Teplicch přivítali s otevřenou náručí. Ale o víkendu k žádným jednáním nedojde, nebudu tam," řekl dnes německý funkcionář agentuře DPA.


Drážďany patřily v osmdesátých letech k evropské fotbalové elitě a ještě v roce 1989 hrály ve finále Poháru UEFA. Po sjednocení Německa se sice propadly až do regionální soutěže, ale na jejich domácí zápasy dál chodí až patnáct tisíc diváků.


Obě města spojuje nově otevřená dálnice, takže cesty k zápasům by pro fanoušky nebyly problémem. Příznivci Dynama však patří mezi obávané výtržníky. V závěru podzimní části soutěže hrozil klubu za jejich opakované řádění dokonce odpočet bodů, nakonec dostal pokutu 15 tisíc eur, tedy víc než 400 tisíc korun. Při říjnovém utkání s rezervou Herthy Berlín bylo při střetech s fanoušky Drážďan zraněno 23 policistů.

Související