telefonica_o2_350_210.jpg"Naším cílem je poskytovat komplexní informační a asistenční služby. Proto jsme se rozhodli rozšířit oblíbenou asistenční službu po telefonu o možnost získávat informace i další cestou, přes internet," uvedl ředitel pro informační služby Telefóniky O2 Pavel Pölzer.

 

Vyhledávací služby nabízí v tuzemsku velké portály, jako je Seznam, Centrum nebo Atlas, specializované vyhledávače jako Google nebo Jyxo i další weby. Vyhledávání v telefonních číslech a kontaktech poskytuje na internetu například firma Mediatel prostřednictvím Zlatých stránek.

 

Databáze stránek 1188 obsahuje přes 150 milionů dokumentů, které jsou průběžně aktualizovány. Vyhledávací technologie dokáže prostřednictvím slovníku s více než 4,5 milionu tvarů slov a speciálního algoritmu skloňovat a ohýbat česká slova. Kromě toho provádí automatickou kontrolu pravopisu.

 

Kromě vyhledávače je internetovým uživatelům k dispozici také bezplatná SMS brána. Tu mohli doposud využívat na webových stránkách O2. Od poloviny listopadu byla tato služba přesunuta na internetové stránky www.1188.cz.

Související

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každé pondělí ráno najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru