Ve finále domácí pohárové soutěže favorizované Teplice vítězstvím 1:0 nad Slováckem zopakovaly svůj triumf z roku 2003 a zajistily si tak účast v Evropské lize.

Cestu k prvenství však měli Seveřané hodně složitou. Dvanáctý tým II. ligy s nimi sehrál vyrovnanou partii, vypracoval si dokonce několik gólových šancí a podlehl nejtěsnějším rozdílem.

Rozhodl jediný a dost šťastný gól na začátku druhého poločasu. "Byl hodně laciný, ale Teplice vyhrály zaslouženě, byly přece jen o trochu lepší a měly také víc možností ke skórování," přiznal po utkání trenér Slovácka Josef Mazura.

Utkání potvrdilo, že není velký výkonnostní rozdíl nejen mezi mužstvy z I. ligy, ale dokonce ani ve srovnání s celky z druhé poloviny druholigové tabulky. Byť Slovácko přes zimu posílilo.

"Slovácko hrálo výborně, velice dobře bránilo a bylo nebezpečné i v útočné fázi," pochválil teplický trenér Jiří Plíšek snaživého soupeře.

Zbraně teplického týmu otupila především bojovnost soupeře, pro něhož bylo utkání obrovskou motivací.

"Proto jsme také po vedoucí brance už začali myslet na udržení výsledku. Hrálo se o hodně, takže z toho vznikla i naše opatrnost," netajil kouč taktiku svých svěřenců.

Po utkání "zaplavily" hřiště fanoušci obou táborů, ale vše se obešlo bez vážnějšího incidentu.

Finále Poháru ČMFS:

1.FC Slovácko - FK Teplice 0:1 (0:0)

Branka: 48. Mahmutovič. Rozhodčí: Kovařík - Mencl, Ubias. ŽK: Fujerik, Perůtka, Formánek, Kordula, Ondřejka, Kubáň, Čtvrtníček - Vachoušek, Vidlička, Mareš. Diváci: 4820.

Slovácko: Filipko - Randa, Němčický (86. Sládek), Formánek, Kubáň - Fujerik (69. Ondřejka), Kordula (76. Holub), Perůtka, Čtvrtníček, Cleber - Chmelíček. Trenér: Mazura.

Teplice: Grigar - Vidlička, Lukáš, Klein, Rosa - Ljevakovič (66. Vaščák), Matula, Vachoušek, Stožický - Mahmutovič (77. Verbíř), Mareš (85. Smejkal). Trenér: Plíšek.

Související