Senátor za ČSSD Vladimír Dryml.Senátor a náměstek hradeckého hejtmana Vladimír Dryml (ČSSD) se na setkání s figurantem serveru iDnes.cz dožadoval informací, které by mohl použít proti poslankyni Haně Orgoníkové (ČSSD) a diskreditovat ji před stranickým vedením.

Po figurantovi, který se vydával za bývalého policistu a rozhovor nahrál, požadoval číslo spisu vedeném protikorupčí policií. Orgoníková totiž měla v minulosti podat trestní oznámení na vedoucí představitele ČSSD. V rozhovoru padla jména Paroubek a Tvrdík.

Nejlepší obranou je útok 

Poslankyně za ČSSD Hana OrgoníkováVladimír Dryml ovšem v úterý, devatenáct dní po fingované schůzce, vydal prohlášení, v němž tvrdí pravý opak. Podle tohoto prohlášení měla Orgoníková být tím, kdo sháněl kompromitující informace pro reportáž, která by měla Drymla očernit.

Hana Orgoníkvoá nařčení odmítla a Drymlovo tvrzení označila za nesmyslné. "Odmítám, že bych si někoho objednávala, aby mi sháněl jakékoliv materiály na pana Drymla," řekla k Drymlovu prohlášení Orgoníková.

Podle Drymla má existovat záznam skryté kamery, který jeho tvrzení dokládá. Uveřejněna zatím byla jen zvuková nahrávka, v které se senátor zajímá o spis s trestním oznámením Orgoníkové.

Distancovat se či nedistancovat?

Dryml dále tvrdí, že ho počátkem prosince kontaktoval člověk, který mu nabídl kompromitující materiály na Orgoníkovou. Jméno ČTK nesdělil, ale pravděpodobně se jedná o zmíněného figuranta, protože schůzka se dle serveru stala 11. prosince.

Ve vydaném prohlášení však Dryml prohlašuje pravý opak toho, co požadoval po figurantovi. Tvrdí, že se od podobných praktik "distancuje" a že kvůli svému mandátu musí "podobné praktiky odmítnout".

Zprávy z Parlamentu ČR

Nemocnice ve hře

V období po krajských volbách, které ČSSD vyhrála, Dryml Orgoníkovou kritizoval. Tvrdil, že by kraj neměla vést. Vyčítal jí například, že prosazovala uzavření krajské koalice ČSSD s lidovci a SNK ED.

Hradečtí okresní socialisté vedení Orgoníkovou se naopak postavili proti Drymlovu záměru, aby kraj koupil či si pronajal soukromou nemocnici ve Vrchlabí. Orgoníková je od začátku prosince také šéfkou hradecké krajské ČSSD.
 

Související