Libertas.cz zaregistrovalo české ministerstvo vnitra už minulý týden v úterý. Zatím není zcela jasné, kdo za založením hnutí stojí, podle informací Lidových novin se však na vzniku Libertas.cz podílel europoslanec Železný, napsal server.

"Ano, je to naše pobočka, zaregistrovali jsme Libertas v České republice. Udělal to Vladimír Železný, s naším vědomím," řekla LN mluvčí celoevropského Libertasu Anita Kellyová.

Železný, který je šéfem strany Nezávislí demokraté, věc podle serveru nekomentoval. Jeho asistentka Martina Rozsívalová poslala pouze mail, že je pracovně vytížený, píše server.

Čtěte také:

"Pan europoslanec spolupodepsal Libertas.eu, neboť k jejímu založení byl potřebný určitý počet poslanců EP a národních parlamentů jako nutné minimum," uvedla Rozsívalová. Dodala, že strana je teprve v procesu zakládání.

O registraci požádala ministerstvo vnitra v pondělí rovněž nová pravicová Strana svobodných občanů (SSO). Potvrdil to výkonný ředitel Centra pro ekonomiku a politiku (CEP) Petr Mach. Machova strana chce při volbách do Evropského parlamentu spolupracovat s hnutím Libertas Declana Ganleyho.

Související