"Důvodem odebrání licencí je porušování stanov ODS při přijímání, respektive nepřijímání členů strany," řekl předseda ústeckého regionálního sdružení ODS a člen její výkonné rady Jiří Šulc. Některá sdružení ODS v kraji totiž před prosincovým kongresem ODS účelově přijímala nové členy. Například sdružení v Dubí přijalo 379 členů. ODS v Dubí se ale trest vyhnul.

Celostátní vedení ODS vyhlásilo po kongresu audit a kontrolu všech místních sdružení ODS v Ústeckém kraji. Pondělní rozhodnutí výkonné rady je jejím výsledkem.

"Byla zaměřena na období před kongresem ODS, tedy od 1.června do 15. prosince loňského roku, kdy bylo zaznamenáno hromadné nabírání nových členů či jejich přeregistrace. Kontrolní a revizní komise zjišťovala soulad přijímání nových členů ODS se stanovami," uvedl.

Nepřehlédněte:

Komise kontrolovala i organizace ODS v Děčíně, Šluknově, Ústí nad Labem, Teplicích, Litoměřicích, Lounech a Chomutově, žádné nedostatky ale nezjistila. "V Mariánských Radčicích, Horním Jiřetíně a Ledvicích přibylo velké množství nových členů, naopak litvínovské sdružení ODS zájemce o členství odmítalo.

V Horním Jiřetíně a Ledvicích podle zjištění komise sdružení v inkriminované době neexistovala, už od března 2007 totiž nebyly zaplaceny příspěvky," doplnil Šulc.

Související