Odborníci ze Světového ekonomického fóra oznámkovali 124 zemí čtrnácti indexy, podle kterých pak vznikl finální žebříček. Porovnání zemí vyšlo letos teprve podruhé, všechny tři země na vrcholu žebříčku své pozice obhájily.

"Není to soutěž krásy nebo soud o atraktivitě té a té země. Index měří vlivy, které činí zemi atraktivní pro turisty, a předpovídá, jak se turistika v zemi bude vyvíjet," řekla ekonomka Světového ekonomického fóra Jennifer Blakeová. 

Letošní seznam byl sestaven s větším ohledem na ochranu životního prostředí. Dále byla zohledněna podpora vývoje turistiky, bezpečnost, přírodní a kulturní památky nebo hygiena, napsala ČTK.


Země s nejlepšími předpoklady pro rozvoj turistiky:
1. Švýcarsko
2. Rakousko
3. Německo
4. Austrálie
5. Španělsko
6. Velká Británie
7. USA
8. Švédsko
9. Kanada
10.Francie

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru