Brněnská zoologická zahrada byla otevřena v roce 1953, v současné době se chystá přivítat patnáctimiliontého návštěvníka. Ten dostane dárek v podobě zájezdu na indonéský ostrov Bali. Pobyt bude uhrazen nejen jemu, ale i jeho partnerovi a jednomu dítěti. Majitel zájezdu bude znám možná již o Velikonocích, kdy se připravuje vypuštění nedávno narozených dvojčat ledního medvěda do výběhu.

Historie brněnské zoo

Zoologická zahrada města Brna byla založena v roce 1950 a veřejnosti poprvé otevřela své brány 30. srpna 1953. Nachází se v atraktivním areálu Mniší hory v Brně-Bystrci, kde zaujímá plochu větší než 65 ha. Zahrada chová 800 zvířat 200 živočišných druhů. K nejatraktivnějším expozicím patří Tropické království, Tygří skály nebo výběh arktických vlků s indiánským srubem. Součástí brněnské zoologické zahrady je i stálá akvarijní výstava, která se nachází v Radnické ulici v historickém centru Brna. Otevřena byla v roce 1969 a svým návštěvníkům představuje sladkovodní i mořské živočichy.

Zoo chce přilákat více návštěvníků

medved_ledni.jpg"Od jubilejního patnáctimiliontého návštěvníka nás dělí už jen necelých 5000 osob. Tento počet může být překročen velmi rychle," řekl novinářům ředitel zoologické zahrady Martin Hovorka. Loňská sezona byla nejúspěšnější v postkomunistické historii zoo, zavítalo sem rekordních 252.000 lidí. Cílem vedení zahrady je zatraktivnit zoo natolik, aby ročně jejími branami prošlo půl milionu osob. Patrně hlavní letošní atrakcí budou dvojčata ledního medvěda, která koncem loňského roku přivedla na svět medvědice Cora. Zvířata jsou stále v porodním boxu. Právě o Velikonocích se připravuje jejich vypuštění do výběhu.

Otevírací doba
listopad - únor 9.00 – 16.00 hod
březen, říjen 9.00 – 17.00 hod
duben - září 9.00 – 18.00 hod

Vstupné
senioři, studenti, děti 3-15 let, držitelé průkazu ZTP 40,- Kč
dospělí 70,- Kč
rodinné vstupné (2 dospělí + 2-3 děti 3-15 let) 180,- Kč

Foto: Zoo Brno

                                                                                                  


Související