Blíží se konec března a lze říci, že cyklistická sezona je přede dveřmi. Pražští cyklisté budou moci i letos využít při cestách po okolí cyklovlak a cyklobus. Podle společnosti Ropid, která organizuje dopravu v Praze a jejím okolí, vyjede první cyklovlak do Slaného v sobotu 29. března, v provozu bude vždy o víkendech a svátcích. O týden později se na cestu vydá i cyklobus směrem na Mníšek pod Brdy a Kytín.

Vlak Velo je pro cyklisty i pěší

motorovy_vlak.jpgSpeciální vlak s názvem Velo bude jezdit z Masarykova nádraží přes Hostivice a Podlešín do Slaného. Cyklovlak, který vyjede druhým rokem, je složen z motorového vozu a speciálně upraveného vozu pro přepravu jízdních kol. Mohou ho využívat jak cyklisté tak pěší turisté. Romantickou cestu vlakem lze spojit s návštěvou hornického skanzenu Mayrau, památníku v Lidicích, hradu Okoře, románské rotundy Budeč, zámku ve Veltrusech a Nelahozevsi, nebo se projet údolím Knovízského a Zákolanského potoka. Jízdní doba vlaku se letos zkrátila o dvacet minut, platí zde tarif PID.

Cyklobus bude jezdit pětkrát denně

cyklobus.jpgV sobotu 5. dubna mohou cyklisté vyrazit na výlet také cyklobusem, který navazuje v Dobřichovicích na vlaky linky S7 od Prahy. Jezdit bude o sobotách, nedělích a ve svátcích až do 5. října. Důvodem vzniku linky do Kytína bylo zpřístupnění nejvýše položených a nejzachovalejších lesů v okolí Prahy i pro méně zdatné cyklisty a pro rodiny s dětmi.  Provoz zajišťuje upravený autobus pro přepravu 25 jízdních kol připevněných v úchytech, který pojede  pětkrát denně v dvouhodinových intervalech. Na lince cyklobusu platí rovněž tarif PID. Cena přepravy jízdního kola je 26 Kč bez ohledu na vzdálenost. Při využití přestupu v Dobřichovicích z vlaku na cyklobus je jízdné za přepravu kola v autobusu sníženo na 13 Kč. Více informací naleznete na stránkách www.ropid.cz.

Související