Největší zájem u životních pojistek mají lidé o variabilní smlouvy

Klienti, kteří uzavírají životní pojistku, v současné době nejčastěji volí varianty, kde mohou v průběhu trvání smlouvy měnit celou řadu parametrů. Jde hlavně o možnost si sám ovlivňovat způsob nakládání se spořící složkou (volbou investičních programů). Na trhu je celá řada takových pojištění, jednou z nich je i investiční pojistka EasyLife v nabídce Aviva životní pojišťovny.
"Pojištění EasyLife jsme uvedli na trh teprve v březnu tohoto roku, a již nyní je tento produkt nejžádanější z naší nabídky," konstatuje Milan Starý, manažer Aviva životní pojišťovny.
Pojištění EasyLife je právě takovou pojistkou, kterou si klienti mohou uzpůsobit přesně podle svých představ. Produkt je možné využít například k zajištění potřeb ve stáří, spoření na bydlení, zajištění hypotéky nebo rodiny pro případ nepříznivé události. Jestliže jsou splněny zákonné podmínky, je zde možné využít také daňových úlev.
Klienti si zde sami vybírají z pěti programů investování. Kdykoliv během trvání pojištění lze investiční strategii podle potřeby změnit. Je možné zvolit libovolně dlouhou pojistnou dobu a tu podle potřeby ještě prodlužovat.
Další předností pojistky EasyLife je možnost sjednání vyšší pojistné částky u připojištění než u pojištění pro případ smrti.

Související