Podle amerického Automobile Magazine je autem roku 2007 Volkswagen GTI, sportovní verze Golfu. Na tomto voze se redaktoři publikace shodli jednomyslně proto, že kombinuje výkon a cenovou dostupnost. Vůz disponuje čtyřválcovým motorem s výkonem 200 koňských sil. Jeho dvoudveřová verze se tak dostane na rychlost 100 km/h za 6,6 sekundy.


Automobil stojí od 23.000 dolarů, tedy od 480.000 korun, a je vybaven úsporným palivovým systémem, díky kterému na dálnicích spotřebovává asi 7,5 litru na 100 kilometrů. Designem roku označil Automobile Magazine britský vůz Aston Martin V8 Vantage z americké skupiny Ford.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru