Odhadované vánoční tržby knihkupců v České republice tvoří 2,7 miliardy korun. Prodejci útraty Čechů za knihy tají. Tajemník Svazu českých knihkupců a nakladatelů Jaroslav Císař celoroční tržby obchodníků odhaduje na 4,5 miliardy korun. "Šedesát procent celoročního obratu činí útraty jen před Vánocemi," uvedl Císař.


Důvodem růstu tržeb jsou rostoucí ceny, ne fakt, že by jich lidé kupovali více. I podle Císaře se na rostoucím obratu knihkupců podílel nikoli vyšší počet prodaných výtisků, ale jejich zvyšující se ceny. "Rostou ceny vstupů, jako je třeba papír, barva či lepidlo," řekl Císař k důvodům zdražování s tím, že ve srovnání s růstem cen vstupu se zvedají ceny knih ještě pomaleji, než by měly.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru