Česká republika otevře od ledna svůj pracovní trh Bulharům a Rumunům. Ti se jako občané EU budou moci o práci v Čechách ucházet bez překážek. Odborníci však masový příliv pracovníků na český trh práce nepředpovídají. Zaměstnavatelé by naopak pracovníky pro řadu profesí z obou balkánských zemí uvítali a těší je i lepší přístup na tamní trhy. Česko si ponechalo možnost přijmout v případě ohrožení pracovního trhu ochranná opatření. Analýzy ale ukazují na to, že otevření tuzemského pracovního trhu pro Rumuny a Bulhary by nemělo zemi způsobit problémy.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru