Česká koruna dopoledne podle informací serveru Patria Online nepatrně oslabila po otvíracích úrovních 27,62 Kč/EUR a 20,96 Kč/USD. Kolem 10:00 byla na 27,65 Kč/EUR a 21,03 Kč/USD. Trhy byly o Vánocích podle očekávání v poklidu, jak uvedl analytik ČSOB Jan Čermák.


Dolar na začátku týdne oslabil k 1,316 USD/EUR, dnes se drží kolem 1,3147 USD/EUR. V USA dnes budou zveřejněny prodeje nových domů. "Přes možnou zvýšenou volatilitu by se ale měl udržet spíše technický charakter obchodování a kurz bez jasného směru," řekl Tomáš Vlk z Patria Online.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru