Jihokorejská společnost Samsung Electronics vyvinula pro mobilní telefony nový paměťový čip, který je tenčí a spotřebovává méně energie než jeho předchůdci. Mobilní čip typu DRAM s kapacitou jednoho gigabytu je nejméně o 20 procent tenčí než dosavadní produkt, který sestává ze dvou vrstev o 512 megabytech. Spotřebovává asi o 30 procent méně energie. Nový produkt lze využít v řadě moderních mobilních přístrojů i u digitálních fotoaparátů, přenosných přehrávačů a kapesních hracích přístrojů. Sériovou výrobu Samsung plánuje od druhého čtvrtletí příštího roku.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru