Winterthur znovu změní v Česku jméno - na Axa

Jedna z největších světových pojišťoven Axa přijde příští rok do Česka a přinese i své logo. Letos na jaře společnost koupila švýcarskou pojišťovnu Winterthur, která v Česku vlastní největší penzijní fond a pojišťovnu nabízející životní pojištění. Nyní Axa rozhodla, že své aktivity v tuzemsku posílí - mimo jiné změnou názvu. Ze skupiny Winterthur se stane Axa.
Tuzemský Winterthur tak čeká již třetí změna názvu za poslední čtyři roky. Firma do země přišla pod svým jménem, v roce 2002 se přejmenovala na Credit Suisse. Právě tato švýcarská firma Winterthur vlastnila. Od začátku letošního roku se ale pojišťovna vrátila k původnímu názvu a začala jej na českém trhu znovu propagovat.
Zahájila kampaň na podporu nové značky, dokonce uvažovala o tom, že znovu začne používat bernardýna, který byl hlavním reklamním motivem.


Vedle změny jména plánuje Axa v Česku podle informací HN rozšířit aktivity v pojišťovací části. Konkurence by měla přibýt pojišťovnám, které v Česku nabízejí neživotní pojištění.
Winterthur pojišťovna patří k menším pojišťovnám, zatím v Česku prodávala pouze životní pojistky. V posledních letech však rozšiřuje své obchody, za deset měsíců v letošním roku prodala meziročně o 21 procent více pojistek, celkem spravuje aktiva za více než 4,5 miliardy korun. Axa však ve světě nabízí i neživotní pojištění.
"Ke vstupu na český trh neživotního pojištění dojde pravděpodobně od roku 2008," řekl HN zdroj obeznámený s plány Axy.

Související