Japonské akcie letos posílily o 6,9 procenta. Zaznamenaly tak čtvrtý celoroční nárůst za sebou. Hlavní index tokijské burky Nikkei během pátečního obchodování sice stoupl jen o 0,01 procenta, přesto však uzavřel na téměř osmiměsíčním maximu 17.225,83 bodu. Loňský rok index zakončil s nárůstem o 40 procent na 16.111,43 bodu.

Mezi nejúspěšnější firmy z indexu Nikkei letos patřil největší japonský výrobce oceli Nippon Steel, který od začátku roku posílil téměř o 63 procent. Největší japonská automobilka Toyota Motor posílila o 30 procent a výrobce kancelářských zařízení Canon o 46 procent.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru