Ceny ropy poslední obchodní den roku klesly k hranici 60 dolarů za barel, a americká ropa tak končila asi dolar pod úrovní, kde celý rok začínala. Díky neobvykle teplému zimnímu počasí zaznamenal ropný trh první rok cenového poklesu od roku 2001. Dnes také cenu tlačily dolů snahy obchodníků o uzavírání pozic před novoročními svátky.


Cena americké lehké ropy těsně před 17. hodinou SEČ klesla o 35 centů na 60,18 dolaru za barel. Severomořský Brent oslabil o 42 centů na 60,25 USD. Loni uzavřela americká ropa na 61,04 USD a Brent na 59 dolarech.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru