Kurz eura se dosáhl na nová rekordní maxima k japonské měně - těsně pod 157 jenů. Na konci roku evropskou měnu podporuje očekávání, že Evropská centrální banka bude příští rok pokračovat ve zvyšování úrokových sazeb. Dolar končil rok oslabováním a objemy obchodování byly před svátky velmi nízké.


V 17 hodin SEČ euro k jenu vystoupilo na 156,94 JPY ze čtvrtečního závěru 156,26 JPY a předtím se dostalo až na nový rekord 156,98 JPY. K dolaru posílilo na 1,3185 USD z předchozích 1,3150 USD. Dolar zůstal vůči jenu beze změny kolem 119,00 JPY.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru