Pražská burza završila letošní obchodní rok posílením. Na růstu měly největší podíl akcie společností Philip Morris a ČEZ, trh naopak brzdily banky. Hlavní index PX zpevnil o 0,44 procenta na závěrečných 1588,9 bodu. Největší zájem byl paradoxně o akcie společnosti Philip Morris, na kterých investoři letos daleko nejvíce prodělávali. Akcie této kutnohorské tabákové firmy vyrostly bez nových podnikových informací o 2,35 procenta na 10.840 korun.


Akcie elektrárenské společnosti ČEZ přidaly 1,39 procenta na 960 korun. Akcie rakouské Erste Bank klesly o 0,31 procenta na 1601 korun a Komerční banka si pohoršila o 0,29 procenta na 3099 korun.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru