Česká koruna podle informací serveru Patria Online poslední pracovní den v roce při malé aktivitě a absenci nových zpráv stagnovala na silných hodnotách. K euru dnes nejprve mírně posílila pod 27,50 Kč/EUR, ale odpoledne se vrátila na 27,53 Kč/EUR. K dolaru se kurz koruny pohyboval na 20,91 Kč/USD.


Česká měna se tak v závěru roku příliš nevzdálila od svých rekordních maxim, kterých dosáhla ve druhé polovině prosince: 27,41 Kč/EUR a 20,75 Kč/USD. Kurz americké měny k euru se pohybuje na 1,3175 USD/EUR. Eurodolarový trh se po čtvrtku, kdy situaci rozvířila americká makroekonomická data, opět zklidnil.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru