Akcie na pražské burze v letošním roce výrazně zpomalily tempo růstu a vykázaly nejnižší zisk za posledních pět let. Hlavní burzovní barometr, index PX, přidal od konce loňského roku 7,87 procenta na konečných 1588,9 bodu. Pražská burza opustila přední místa mezinárodních žebříčků z minulých let, kde se držela díky více než čtyřicetiprocentním ročním výdělkům. Pro české investory ale stále zůstala místem, které na finančním trhu nadprůměrně vynáší. Mnohem lépe na tom byli zahraniční investoři, protože v přepočtu na dolary činil výnos domácí burzy odhadem kolem 25 procent.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru