Americké vydavatelství Dow Jones & Co. prodalo svůj podíl 23,5 procenta v české společnosti Economia jejímu většinovému německému vlastníkovi Verlagsgruppe Handelsblatt za zhruba 20 milionů dolarů (418 milionů korun). Vyplývá to z dnešního sdělení Dow Jonese. Economia mimo jiné vydává Hospodářské noviny či týdeník Ekonom.

Společnost Economia vznikla v roce 1990 a zařadila se do mezinárodní vydavatelské skupiny Dow-Jones Handelsblatt. Economia kromě vydávání tisku provozuje internetový portál iHned.cz a vydává řadu odborných periodik.
Čistý zisk vydavatelství Economia se loni zvýšil o 27,5 procenta na 121,2 milionu korun a výnosy stouply o 6,5 procenta. Podle údajů firmy se zvýšila rentabilita hlavních titulů vydavatelství, u deníku Hospodářské noviny o 40 procent.

Související

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru