Americké vydavatelství Dow Jones & Co. prodalo svůj podíl 23,5 procenta v české společnosti Economia jejímu většinovému německému vlastníkovi Verlagsgruppe Handelsblatt za zhruba 20 milionů dolarů (418 milionů korun). Vyplývá to z dnešního sdělení Dow Jonese. Economia mimo jiné vydává Hospodářské noviny či týdeník Ekonom.

Společnost Economia vznikla v roce 1990 a zařadila se do mezinárodní vydavatelské skupiny Dow-Jones Handelsblatt. Economia kromě vydávání tisku provozuje internetový portál iHned.cz a vydává řadu odborných periodik.
Čistý zisk vydavatelství Economia se loni zvýšil o 27,5 procenta na 121,2 milionu korun a výnosy stouply o 6,5 procenta. Podle údajů firmy se zvýšila rentabilita hlavních titulů vydavatelství, u deníku Hospodářské noviny o 40 procent.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru