Jaderná elektrárna Dukovany na Třebíčsku letos dodá do sítě největší množství elektřiny ve své jedenadvacetileté historii. Produkce bloků dnes po 06:00 poprvé převýšila hranici 14 miliard kilowatthodin (kWh), řekl mluvčí elektrárny Petr Spilka. Dosavadní rekord z roku 2003, který činil 13,755 miliardy kWh, elektrárna letos překoná skoro o dvě procenta.


Letošní produkce Dukovan odpovídá roční spotřebě elektrického proudu všech domácností v republice, přiblížil Spilka. Elektrárna zvyšuje výrobu díky modernizaci zařízení; postupně tak stoupne výkon všech čtyř výrobních bloků. Proto se dá předpokládat, že v budoucnu padnou další výrobní rekordy, podotkl Spilka.

Související

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru