Slovensko od dnešního dne snížilo téměř o desetinu výrobu elektrické energie. Odborníci totiž odstavili jeden ze čtyř reaktorů jaderné elektrárny v Jaslovských Bohunicích nedaleko Trnavy. K vyřazení reaktoru sovětského typu se zavázala v dohodách o vstupu do EU vláda Mikuláše Dzurindy, protože elektrárna podle unie nesplňovala požadovaná bezpečnostní kritéria.


"Začíná se období energetické závislosti Slovenska," řekl před novináři premiér Robert Fico, který se odstavení reaktoru zúčastnil. Zastavení výroby v jednom ze dvou bloků elektrárny V1 označil za "energetickou zradu" bývalé vlády. Reaktor podle něj i podle představitelů elektrárny splňuje všechna bezpečnostní kritéria.

Související

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru