Nejhledanější terorista Filipín je nejspíš mrtvý

Nejhledanější terorista Filipín, šéf islamistické povstalecké skupiny Abú Sajjáfa, spojované s organizací Al-Káida, byl možná zabit v boji s vládními jednotkami už před několika měsíci.
Armáda našla na jihofilipínském ostrově Jolo, kde skupina působila, rozkládající se tělo údajně Khadaffyho Janjalaniho, šéfa skupiny Abú Sajjáfa. Oznámily to v noci na včerejšek filipínské orgány s tím, že tělo ale zatím nebylo s jistotou identifikováno a vzorky DNA byly odeslány na test.
"Pokud se potvrdí, že jde o Janjalaniho, bude to významnou událostí v boji proti terorismu. Pokud se to nepotvrdí, může si být celá země jista, že její ozbrojené síly budou pokračovat v jeho pronásledování," řekl velitel ozbrojených sil generál Hermogenes Esperon.
Podle mluvčího vojenského námořnictva podplukovníka Ariela Caculitana ukázali vojákům hrob v buši zajatí členové skupiny Abú Sajjáfa a označili jej právě za hrob Janjalaniho. Zahynul prý v důsledku jedné z přestřelek jeho oddílu s vládními vojáky již během září.

Související