Velryba zatoulaná do Temže, vývoj kolem Mohamedových karikatur, rozvod zpěváka Paula McCartneyho či ztroskotání egyptského trajektu patřily k nejčtenějším zprávám roku 2006 na internetových stránkách britské mediální společnosti BBC. Čtenáři si také vychutnali příběh, jak BBC omylem vysílala rozhovor s mužem, který se jen přišel ucházet o zaměstnání, ale kterého si produkce spletla s počítačovým expertem.


V únoru byla mezi nejčtenější zprávami informace o transplantaci obličeje Francouzsky Isabelle Dinoirové, ale zejména příběh Súdánce, který byl radou starších přinucen "vzít si" kozu, se kterou měl pohlavní styk.


V dubnu se Britové bavili odhalením, že vicepremiér John Prescott, který je považován za příkladně ošklivého, měl poměr se svou sekretářkou. Aférka ho skoro stála místo. Politika udržela zájem i v květnu, kdy byly místní volby a premiér Tony Blair přeorganizoval vládu. Nicméně o pozornost se musely tyto události dělit s příletem obřího letounu Airbus A380 do Londýna a zejména s oznámením Paula McCartneyho a jeho ženy Heather Millsové, že se rozcházejí.


Léto bylo skoro plně ve znamení terorismu a konfliktů. V červnu se čtenáři nejvíce zajímali o postřelení mladého muže při policejní razii v Londýně, konflikt v Iráku, o měsíc později o válku v Libanonu a v srpnu o odhalení plánů na teroristické útoky proti letadlům. Červenec byl také prvním výročím útoků v Londýně, při nichž čtyři muži zabili 52 lidí.


Zatímco v červenci konkurovala konfliktům a politice zpráva o nejteplejším dnu v britské historii, v srpnu to byl příběh zadržované Rakušanky Nataschi Kampuschové, která se dostala po osmi letech na svobodu.


Konec roku patřil kriminalitě. V listopadu byl bezkonkurenčně největší zájem o vraždu bývalého ruského agenta Alexandra Litviněnka a v prosinci o vraždu pěti prostitutek u Ipswiche. Prosincovým zpravodajským hitem na stránkách BBC byl ale také úder tornáda v Londýně a mlha nad letištěm Heathrow, která pozměnila vánoční plány tisíců lidí.

Související

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každé pondělí ráno najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru