Další více než tři desítky lidí utrpěly zranění; mezi nimi je podle agentury Reuters i osm cizinců. Městské úřady v reakci na výbuchy zrušily veřejné oslavy spojené s příchodem Nového roku. K odpovědnosti za útoky se zatím nikdo nepřihlásil.
Jedna z prvních malých bomb, které byly nastraženy v centru hlavního města, vybuchla kolem 17:30 místního času (11:30 SEČ). Dalších pět explodovalo během následujících 90 minut.


Jedna z náloží byla umístěna pod sedadlem autobusové zastávky poblíž nákupního centra. Zranila 15 lidí, z toho dva těžce. Nejméně dvě bomby vybuchly poblíž policejních stanic. Trhavina byla umístěna také v odpadkovém koši na trhu poblíž přístavu, její výbuch zranil pět lidí, včetně desetiletého chlapce.


Nedlouho před půlnocí (po 18:00 SEČ) thajskou metropolí otřásly další dva výbuchy, při nichž bylo zraněno deset lidí, z toho osm cizinců. Jejich národnost světové agentury zatím neuvedly.


Výbuchy přicházejí na závěr roku, který byl v Thajsku poznamenán vážnými nepokoji a incidenty. Před třemi měsíci vyvrcholilo vnitřní napětí vojenským převratem. Kromě toho je jih země dějištěm narůstajících nepokojů podněcovaných místní muslimskou menšinou.


Podobnou taktiku útoku, který se vyznačuje sérií výbuchů v krátkém časovém úseku, používají právě muslimští ozbrojenci. Separatisté na jihu Thajska však zatím ještě nikdy neuskutečnili pumový útok mimo svá území a podle vrchního velitele thajské policie nebyli zřejmě ani tentokrát za výbuchy v Bangkoku.
Policejní i armádní oddíly nicméně na exploze reagovaly zákazem veřejných oslav, vysláním početných jednotek do ulic hlavního města a zablokováním klíčových křižovatek a silnic.

Související