Na základní škole v Neratovicích se prvňáci učí sčítat a odčítat jinak. Namísto opisování čísel a znamének z tabule pochodují po velké číselné ose.

"Naše děti krokují dopředu a dozadu a na základě toho si osvojují operaci sčítání a operaci odčítání. Občas udělají krok před startovní čáru a začínají odtud krokovat, což je jejich první zkušenost se zápornými čísly, začínají z minus jedna,“ říká Jitka Michnová, která žáky na prvním stupni vyučuje.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Společnost Scio srovnala výsledky testů pro žáky 9. tříd zadané před šesti lety a loni. Výsledek? Čeští deváťáci jsou na tom s počty hůř. Důvodem mohou být zastaralé osnovy, podle nichž učení žáky nebaví. V dokumentu pod článkem se podívejte, které matematické úlohy žáky potrápily nejvíce.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.