Plzeňská práva mají podle vedení Západočeské univerzity (ZČU) dostatečné personální zabezpečení pro perspektivní výuku.

Akademická obec fakulty i celé univerzity tak v pondělí odmítla vyjádření akreditační komise, která nechce prodloužit plzeňským právům akreditaci magisterského oboru hlavně kvůli tomu, že nedokázala vytvořit stabilní a kvalifikovaný sbor vlastních akademiků.

"Vedení univerzity se chce co nejdříve sejít s ministrem školství Josefem Dobešem a požádat o znovuposouzení žádosti práv o prodloužení akreditace, řekla rektorka ZČU Ilona Mauritzová.

Žádost o schůzku ze strany ZČU už odešla, ministr na ni zatím nereagoval. "Zatím nepřipravujeme žádné krizové scénáře. Uvítali bychom systémové řešení, na němž bychom se s ministerstvem dohodli," dodala rektorka.

 

Podle ní stále existuje možnost podání nové žádosti a prodloužení akreditace magisterského i bakalářského oboru, aby mohla fakulta fungovat i od září.

"Senát univerzity i fakulty chce rozhodnutí akreditační komise zvrátit. Všichni hledáme, co můžeme. Jsme právníci a vymýšlíme právní cesty. Rozklad je určitě cestou a analyzujeme také další varianty, ale odpíchneme se od písemného podkladu," uvedl předseda akademického senátu fakulty Tomáš Pezl.

Na fakultě podle něj panuje nevídaná solidarita mezi studenty a pedagogy. "Všichni chtějí fakultě co nejvíce pomoci," dodal.