Pětačtyřicetiletý Marek Orko Vácha se zúčastníl dvou výprav do Antarktidy a žil také šest měsíců v trapistickém klášteře Sept-Fons ve Francii. Je katolickým knězem a současně molekulárním biologem.

„Na první pohled se to může zdát nekompatibilní, ale to jen proto, že se díváme z jednoho úhlu pohledu,“ reaguje v rozhovoru pro server IHNED.cz na názor, že lidé často vidí v obou profesích rozpor.

Vácha působí jako přednosta Ústavu etiky 3. lékařské fakulty Karlovy univerzity v Praze a současně přednáší na brněnské Fakultě sociálních studií o křesťanské a environmentální etice. Napsal několik knih o vztahu společnosti, teologie a přírody.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.