Státní maturity provází další aféra. Společnost Cermat, která závěrečnou středoškolskou zkoušku organizuje, je podezřelá z toho, že se snažila ovlivnit postoje hodnotitelů.

Kvůli vylepšení statistických čísel je údajně měla tlačit k tomu, aby nechali propadnout z češtiny více studentů. Maturitu tak nesložili i ti, kteří "napoprvé" uspěli.

Lidé z Cermatu měli podle zjištění MF Dnes upozornit hodnotitele, aby ještě jednou překontrolovali slohové práce, jejichž autoři obdrželi hraniční známku 12 (kdo dostal méně, neuspěl).

Nepozdával se jim totiž jejich počet a hodnotitelé byli podle Cermatu příliš shovívaví. Vyplývá to z elektronického dopisu Cermatu určeného hodnotitelům. Ti jej následně anonymně poskytli novinářům.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.