Uniformy se na veřejné základní škole v Česku objevily vůbec poprvé. Nápad místostarosty Prahy 7 Daniela Štepána zaujal ředitele školy i rodiče budoucích prvňáčků, a tak v pondělí dorazili chlapci do školy v modrých tričkách a dívky si oblékly růžová.

„Rodiče byli dobře naladěni a uniformy se jim líbí,“ uvedl ředitel školy Jindřich Koudela. Už v přípravné fázi projektu podle něj většina rodičů souhlasila s tím, že žáci budou při vyučování uniformy nosit.

Výrobu uniforem zajišťuje společnost Patrik Loebe, která zvítězila ve školou vyhlášeném výběrovém řízení. Každý prvňáček obdržel komplet obsahující mikinu a celkem šest polokošil. Jeden komplet vyjde na dva tisíce korun, takže radnici Prahy 7 zatím jejich pořízení stálo 100 tisíc.

Podle ředitele školy byl tento typ oblečení vybrán záměrně, aby uniforma nebyla příliš drahá. „Kdybychom šli cestou kravaty, saka, košile, stála by uniforma kolem šesti tisíc, což už by šlo proti původnímu záměru,“  říká Koudela s tím, že takto vysokou částku by už pravděpodobně rodiče nebyli ochotni zaplatit.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.