Komunisté se pustili do učitele třeboňského gymnázia, který před několika týdny inicioval petici proti Vítězslavě Baborové (KSČM) v čele jihočeského školství. Krajská radní Baborová mluví o porušování ústavy a zastupitel Plané na Plzeňsku Stanislav Kvasnička by nejraději pedagoga i jeho ředitelku vyhodil. Učitel Martin Rosocha však věří, že se nic takového nestane.

Právě na nebezpečí, že komunisté budou ovlivňovat chod školství, Rosocha upozorňoval. Zorganizoval petici, kterou podepsaly tisíce lidí, z velké části studentů. "Ten tlak je teď obrovský. Na druhou stranu si myslím, že nějakými kroky proti mně by se komunisté veřejně obnažili. Ale ukazuje se, jak jistí jsou si v kramflecích, když jsou u moci," podotýká Rosocha.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Jihočeský pedagog Martin Rosoch, který inicioval petici proti komunistické radní pro školství, se dostal do hledáčku inspekce. Stížnost na něj podal jiný komunistický politik, který mluví o "politizaci a fašizaci" celé problematiky.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.