Proti rušení gymnázia Evropská 33 plánují studenti bojovat netradičně. V úterý od půl páté budou zpívat koledy, při kterých bude zároveň probíhat petiční akce.

"Bezprostředně to souvisí s klesajícím počtem žáků vstupujících do sekundárního a terciárního vzdělávání a zejména s reálnou naplněností tříd prvních ročníků jednotlivých oborů," řekla deníku Metro mluvčí magistrátu Tereza Králová.

 Odpoledne mluvčí magistrátu serveru ihned.cz sdělila, že škola se nebude rušit hned, ale postupně. "Gymnázium Evropská se neruší, pouze nebude otevřen 1. ročník pro následující školní rok. Žáci vyšších ročníků však v této škole dokončí celý výchovně vzdělávací cyklus".

Studenti už školu polepili plakáty, na nich jsou vidět hesla jako "Škola ztratí duši" nebo "Nemohli jsme říci ne, tak ho budeme křičet!". Optimalizace, ke které přistoupil magistrát a ministerstvo školství, je podle nich připravena necitlivě a iracionálně.

Škola v současné době zahrnuje na sekundárním stupni gymnázium a střední odbornou školu pedagogickou, včetně programu pedagogického lycea. Zároveň poskytuje i terciární stupeň vzdělávání v rámci Vyšší odborné školy pedagogické a sociální.

Do příštího školního roku by však podle platného rozhodnutí již neměli být na gymnázium přijímáni noví žáci.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Studenti esteticko-výchovného gymnázia Evropská 33 v pražských Dejvicích reagují na rozhodnutí magistrátu, který jim chce zavřít školu. V úterý odpoledne budou za zpěvu koled sbírat podpisy na petiční archy. Magistrát chce školu zavřít kvůli klesající naplněnosti.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.