Nikoli jedna zkouška stejná pro všechny, jako je tomu letos, ale tři různé. Podoba státních maturit se má už potřetí úplně změnit.

Plánují to sociální demokraté, pravděpodobný vítěz voleb, které se budou konat napřesrok. A aby toho nebylo málo, o dílčích úpravách uvažuje i stávající vedení ministerstva školství. Středoškoláci se tak i v následujících letech budou připravovat na zkoušku, aniž by měli jistotu, jak bude vypadat.

"Dovedu si představit, že bude jedna úroveň pro gymnázia, jedna úroveň pro odborné školy a třetí pro učiliště," popisuje svou představu o maturitě stínový ministr školství za ČSSD Marcel Chládek.

Jeho hlavním argumentem je, že na gymnáziích mají studenti daleko víc hodin matematiky a češtiny než na učilištích. "Největší problém státní maturity je, že porovnává neporovnatelné," tvrdí.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.