Mezinárodní srovnání vědomostí a dovedností dospělých obyvatel 24 vyspělých států světa, které na svých stránkách v úterý zveřejnila Organizace pro hospodářskou spolupráci (OECD), přineslo českým analytikům nečekané poznání: čtenářská, matematická i počítačová gramotnost Čechů ve středním věku se po deseti letech významně propadla.

A nikdo zatím přesně netuší proč.

"Tento propad je potřeba podrobit dalším analýzám a ověřit, jestli není zapříčiněn obtížným slaďováním pracovního a rodinného života," vnímá nečekané zjištění české ministerstvo školství.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.