Nespokojenost rodičů s českým školstvím dala vzniknout novému typu základních škol. Zřizují je třicátníci, kteří nechtějí posílat své děti do státních "základek" a zároveň by rádi navázali na již fungující alternativní školky. První takovéto školy již fungují a další se otevřou v příštích měsících.

Zatím nejdál se dostali rodiče v obci Škvorec poblíž Prahy, kteří školu založili v budově někdejšího statku.

"V současnosti máme jednu první třídu a příští školní rok přibude další. Cílem je mít plnohodnotnou školu pro první stupeň," vysvětluje Daniela Montoya, ředitelka obecně prospěšné společnosti Purkrabka, která školu zřizuje.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Škola s malými třídami, kde mají učitelé na žáky více času a nesvazují je zvonění nebo fixní rozvrh předmětů - taková je vize rodičů, kteří odmítají klasické základní školy a zřizují si vlastní. Vznikají v obci Škvorec u Prahy, v Brně i ve Vrchlabí.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.