Vláda chce očkování proti sezónní chřipce pro dospělé zdarma. Zdravotní pojišťovny by tak podle vládního doporučení měly od příštího roku najít ve svých fondech prevence zdroje na hrazení vakcinace. Týká se to věkové skupiny 19 až 65 let, očkování proti chřipce zůstává dobrovolné.

Pojišťovny reagují rozporuplně. Některým se návrh líbí, jiné jej zatracují. Ministerstvo zdravotnictví nápad hájí.

„Přínosem tohoto očkování je, že u těchto osob dojde nejen z hlediska medicínského k zabránění chřipkové infekce, ale i k jejich nižšímu čerpání dávek v nemoci, nižšímu čerpání nákladů na léčbu chřipky a jejích případných komplikací a také ke snížení nároků na zdravotní péči,“ vysvětluje mluvčí ministerstva Vlastimil Sršeň.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Pojišťovny reagují rozporuplně. Některým se návrh líbí, jiné jej zatracují. Ministerstvo zdravotnictví nápad hájí. Stát by podle něj ušetřil za léky a vyplácení nemocenské. Záměr vychází z doporučení EU, která chce zvýšit proočkovanost starších ročníků.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.